Vapautumassa viihtyisä kolmio vaatehuoneella ja lasitetulla parvekkeella Vantaan Asolasta.
As Oy Asteria tarjoaa viihtyisiä ja valoisia asuntoja yksiöistä kolmioihin. Kaikissa asunnoissa on laadukkaat materiaalit ja kodinkoneet.
Asolassa asut hyvien kulkuyhteyksien varrella: Viereiseltä Asolanväylältä löytyy monipuoliset bussiyhteydet ja Rekolan juna-asema sijaitsee vain 500m päässä. Omaa autoa käyttävät pääsevät noin viidessä minuutissa niin Lahden- kuin myös Tuusulanväylälle. Ruoka- ja erikoistavarakaupat löytyvät kahden kilometrin säteeltä. Liikkujan iloksi lähellä on myös valaistuja kuntoratoja sekä ulkoliikuntapaikkoja. Rekolanmäen kouluun ja päiväkotiin on matkaa vain 100m.
Huom! Kuvat vastaavasta 6. kerroksen asunnosta.
Asuntohakemuksen voit täyttää sähköisesti osoitteessa: https://hakemus.tampuuri.fi/premico/
Huomioittehan, että liitteettömiä hakemuksia ei käsitellä (lisätietoa liitteistä alla).
Kyseessä on ARA:n lyhyellä korkotuella rahoitettu talo ja asukasvalintaan sovelletaan maksimitulorajoja:
-1 aikuinen 3540€
-2 aikuista 6020€
-1 aikuinen ja lapsi 4190€
-2 aikuista ja lapsi 6670€
-2 aikuista ja 2 lasta 7270€
-2 aikuista ja 3 lasta 7870€
Hakijaruokakunnan tuloina otetaan huomioon pysyvät bruttotulot kuukautta kohden. Tuloksi ei huomioida asumistukea eikä ns. etuoikeutettuja tuloja, kuten lapsilisä ja opintotuki.
Hakemuksen liitteeksi pyydämme toimittamaan teitä koskevat liitteet:
– Kaikkien työssäkäyvien huoneistoon muuttavien palkkatodistukset bruttokuukausiansioista työnantajalta
– Todistus eläkkeen määrästä (brutto euroa/kk)
– Raskaustodistus
– Opiskelijatodistus kaikilta huoneistoon muuttavilta yli 18-vuotiailta opiskelijoilta
– Todistus työttömyyspäivärahasta
– Selvitys maahanmuuttajilta oikeudesta oleskella maassa (kopio passista)